• Team 07
  • Team 03
  • Team 05
  • Team 02
  • Team 09
  • Team 01
  • Team 08
  • Team 04

Josef Abdel Wahed

Network Administrator

Aida Amr Rey

Dipl.-Ing. Arch.

Gamze Atakan

M. Sc. Arch.

Anna Bade

Dipl.-Ing. Arch.

Franziska Baenz

B.A. Business Administration

Frank Baptist

Dipl.-Ing. Arch.

Sophie Baum

M.Sc. Arch.

Mardjan Bayat

Dipl.-Ing. Arch.

Philipp Benner

M. Eng. Sustainable Structures

Antoine Bernard

M. Sc. Arch.

Natalia Blättermann

Dipl.-Ing. Arch./Civil Engineer

Yassine El Boukhari

Dipl.-Ing. Arch.

Christin Braatz

Executive assistant/M.A. TBA

Romana Brandstätter

Dipl.-Ing. Arch.

Katja Bültermann

Dipl.-Ing. Arch.

Heike Bunk

Civil Engineer

Ingo Bunk

Civil Engineer

Miguel Cabral

Dipl.-Ing. Arch.

Gabriela Caliskan

Administration

Matthias Colditz

State Certified Technician Building Construction

Yurdagül Demir

M. Sc. Arch.

Nazan Dincer

B.Eng. Civil Engineering and Management

Milan Djordjevic

Civil Engineer

Laurent Dugua

Architecte D.P.L.G.

Christiane Elger

Dipl.-Ing. Arch.

Konstantinos Evangelou

Dipl.-Ing. Arch.

Mirko Fabrizi

Dipl.-Ing. Arch.

Kerstin Falke

Dipl.-Ing. Arch.

Julia Fehlig

Dipl.-Arch. ETH

Simone Fennemann

Dipl.-Ing. Arch.

Olaf Förtsch

Dipl.-Ing. Bauing.

Isabel Friederici

Dipl.-Ing. Arch.

Marc Friedrich

M. Sc. Arch.

Beata Fürcho

Dipl.-Ing. Arch.

Andreas Geelhaar

Civil Engineer

Sabrina Gieron

M. Sc. Arch.

Uwe Götz

Dipl.-Ing. Arch.

Holger Gresens

Network Administrator

Isabel Gruhler

Dipl.-Ing. Arch.

Tanja Grünewald

M.Sc. Civil Engineering

Holger Haas

Dipl.-Ing. Arch.

Alexandra Hafner

Dipl.-Ing. Arch.

Kilian Haller

Dipl.-Ing. Arch.

Mathias Handorf

Dipl.-Ing. Arch./B.Comp.Sc.

Hoda Hanifzadegan

Dipl.-Ing. Arch.

Gabriele Hass

HR Management

Sabine Heim

Dipl.-Ing. Arch.

Ulrich Heine

Dipl.-Ing. Arch.

Kathrin Hennemann

Administration

Uwe Hermann

Civil Engineer

Christoph Hesse

Civil Engineer

Nicolas Hille

M.Sc. Arch.

Prisca Hirstein

Dipl.-Ing. Arch.

Ines Höke

Dipl.-Ing. Arch.

Corinna Huboi

Dipl.-Ing. Arch.

Philipp Iwainsky

Dipl.-Ing. Arch.

Torsten Jungeberg

Dipl.-Ing. Arch.

Arne Kansmeyer

Dipl.-Ing. Arch.

Philipp Keiß

Dipl.-Ing. Arch.

Ismael Keita

Dipl.-Ing. Arch.

Gentian Kica

M. Sc. Arch.

Michaela Klein

Dipl.-Ing. Arch.

Wolfram Kliese

Civil Engineer

Ahmet Kürkçü

M. A. Arch. [DIA]

Jörn Lammert

Dipl.-Ing. Arch.

Lutz Lehmann

Draughtsman

Diana Lénárt

Project Assistant

Dominik Lorentzen

Dipl.-Ing. Arch.

Janet Lorentzen

Dr.-Ing. Arch.

Miriam Luhm

Draughtsman

Matthias Mahlau

Dipl.-Ing. Arch.

Monja Mali

M.Sc. Civil Engineering

Steve Männel

Specialist Planner Fire Prevention

Christine Matschke

Dipl.-Ing. Arch.

Stephanie Mayr

Dipl.-Ing. Arch.

Robert Miers

IT Supervisor

Andreas Moser

Dipl.-Ing. Arch.

Artem Moskvitin

B.Sc. Bauing.

Jan Müllender

Dipl.-Ing. Arch.

Jörn Münkel

M.Sc. Arch.

Martin Nicklaus

Civil Engineer

Thoralf Niehus

Dipl.-Ing. Arch.

Anita Niestroj

M.Sc. Arch.

Alexander Nikolov

Civil Engineer/B.Sc. Comp. Eng.

Jacob van Ommen

Dipl.-Ing. Arch.

Almin Peljto

Civil Engineer

Johanna Pitz

Service person

Piotr Pleśniak

M. Ing. Arch.

Ingo Pohl

Network Administrator

Angela Pöhler

Dipl.-Ing. Arch.

Saurabh Prasadi

M. A. Arch. [DIA]

Nicole Radón

Dipl.-Ing. Arch.

Sonja Reich

Dipl.-Ing. Arch.

Jürgen Rubarth

Dipl.-Ing. Plant Construction

Frank Rumpf

Civil Engineer

Gisela Sander

Dipl.-Ing. Arch.

Bernd Schäfer

Civil Engineer

Kathrin Schäfer

Civil Engineer

Robert Schmill

Dipl.-Ing. Arch.

Andreas Schneider

Dipl.-Ing. Arch.

Verena Schöfer

M. A. restoration / M. Eng. conservation

Doreen Schomber

Financial accounting

Kathleen Schomber

Administration

Juliane Schröder

B. Sc. Arch. / M. A. Media Studies

Fleur Seemann

Dipl.-Ing. Arch.

Christoph Seibt

M.Sc. Bauing.

Erik Seidel

Dipl.-Ing. Arch.

Jutta Sieverling

Authorised Signatory

Fabian Skodzik

B. Sc. Arch.

Sabine Sühlo

Dipl.-Ing. Arch.

Ole Syndicus

B. Eng. Bauing.

Eirini Tavernaraki

Dipl.-Ing Arch.

Ralf Thüre

Civil Engineer

Bernd Tibes

Dipl.-Ing. Architect BDA RIBA

Constanze Tibes

Dipl.-Ing. Arch.

Lucas Tibes

M.Sc. IEM

Christoph Towara

Dipl.-Ing. Arch.

Georgios Triantafyllidis

M. Sc. Arch. / M. Sc. Design Research

Morris Uter

Draughtsman

Ewa Vetter

Dipl.-Ing. Arch.

Joan Vicedo

Dipl.-Arch.

Anna Voigt

M.A. Arch.

Willi Vörkel

Dipl. Economist

Michael Waldek

Civil Engineer

Eva Walter

Dipl.-Ing. Arch.

Magnus Wandelt

Dipl.-Ing. Arch.

Heike Wehrmann-Ernst

Dipl.-Ing. Arch./M.A.

Angie Wilgrubs

Foreign language secretary

Bahar Yildirim

B.Sc. Arch.